Wosk zapachowy do kominka - co to jest i jak używać?

Wosk zapachowy do kominka - co to jest i jak używać?

Przyjemną, relaksującą atmosferę wnętrza można osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Jednym z ciekawszych jest zadbanie o wyjątkowy zapach. Woski do kominków ceramicznych to oryginalna alternatywa dla świeczek. Drobne kosteczki są znacznie bardziej wydajne od tradycyjnych odpowiedników i dają niekończące się możliwości dopasowania do własnego gustu i oczekiwań. Dzięki nim Twój salon, miejsce pracy lub każde inne pomieszczenie zamieni się w zapachowy raj.

Jakie woski zapachowe wybrać?

Tradycyjne świeczki mają bez wątpienia wiele zalet. Ich ciepłe światło zapewnia przytulny klimat i roztacza wokół aurę romantyzmu. Ponadto produkty wykonane np. z ziaren soi są przyjazne dla natury i wyróżniają się znacznie większą wydajnością od parafinowych odpowiedników. Woski zapachowe do kominka ceramicznego również oferują te wszystkie korzyści i dodatkowo kilka innych. W przypadku tego typu produktów także warto skupić się przede wszystkim na tych wykonanych z surowców naturalnych.

Jaki kominek do wosku wybrać?

Aby wypełnić pomieszczenie niepowtarzalnym aromatem, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw produktów. Niezbędny w tym wypadku jest ceramiczny kominek na świeczki - niewielkie naczynie, w którym będzie zachodził proces topienia. Ważne jest, aby wybrać produkt z tworzywa, które jest odporne na działanie wysokich temperatur, a co za tym idzie, zapewnia dłuższe użytkowanie. Ceramika posiada wszystkie te zalety, więc warto na nią postawić.

Jak działa kominek?

Teraz przyjrzymy się, jak dokładnie działa kominek ceramiczny do wosku zapachowego. W dolnej części naczynia powinniśmy umieścić bezwonną świeczkę. Po jej zapaleniu umieszczone na górze kosteczki zaczną się topić i uwalniać aromat. Warto pamiętać, że produkty pochodzenia roślinnego topią się szybciej od parafinowych, a więc efekt ich używania również nie trzeba długo czekać.

Jak dobrać intensywność zapachu?

Zbyt intensywny aromat potrafi być męczący i zamiast relaksu powodować rozdrażnienie. Dlatego właśnie tak ważną kwestią jest używanie odpowiednio dobranej ilości zapachowego wosku. Większość producentów w instrukcji na opakowaniu podpowiada, jaka ilość jest optymalna. Wskazówka może dotyczyć liczby kosteczek lub odnosić się do objętości produktu. Dla naszego komfortu równie istotne jest połączenie nut zapachowych. Kosteczki wosku do ceramicznych kominków, w przeciwieństwie do świeczek, oferują możliwość łączenia różnych produktów w czasie jednego topienia. Mieszać warto przede wszystkim łagodne aromaty, które będą się nawzajem podkreślały.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl