Jak zrobić zapachową świece swojową?

Jak zrobić zapachową świece swojową?

Własnoręcznie wykonane dodatki sprawiają, że każde wnętrze wygląda niepowtarzalnie. Trzeba jednak wiedzieć, jak pomysł na ich stworzenie wcielić w życie. Jednym z najczęstszych pytań, które zadają sobie pasjonaci samodzielnie tworzonych ozdób jest – jak zacząć robić świece sojowe? W naszym artykule znajdziecie wskazówki, jak przy pomocy dostępnych zestawów i form do robienia świeczek zapachowych wykonać swoje pierwsze dzieła.

Od czego zacząć?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie o to, jak zrobić świeczkę, musimy zacząć od wybrania odpowiedniej bazy. W tym przypadku jedną z najlepszych opcji będzie wosk sojowy. Produkt ten jest naturalnego pochodzenia i nie zawiera parafiny. Kolejną zaletą tego typu wosku jest bezwonność. Dzięki temu w trakcie robienia świecy możemy zdecydować nie tylko o wyglądzie, ale także o zapachu. Wystarczy odpowiedni olejek eteryczny, często dostępny w zestawie z woskiem.

Co dalej?

Po zakupieniu wosku sojowego, olejku oraz knota, nadal stoimy przed pytaniem – jak zrobić świece zapachowe z tego zestawu? Przede wszystkim musimy zacząć od odmierzenia odpowiedniej ilości wosku. Zazwyczaj przelicza się to zgodnie z wzorem - pojemność formy na świeczkę x 0,77. Otrzymany wynik podpowiada nam, ile gramów produktu sojowego użyć. Kolejnym etapem robienia dekoracji jest rozpuszczenie wosku. Aby tego dokonać, wystarczy zastosować metodę kąpieli wodnej.

Jak zacząć tworzyć zapachowe ozdoby z rozpuszczonego wosku?

Gdy wosk się stopi, musimy odczekać, aż stanie się mętny. Wtedy zaczynamy dodawać olejek zapachowy. Jak to zrobić prawidłowo? Tutaj również ważne są proporcje. Jeśli chcemy, aby nasze dzieło miało intensywny, ale nie męczący zapach, powinniśmy dodać tyle olejku, aby jego objętość stanowiła mniej więcej 8% objętości formy do świeczek. Całość należy wymieszać. Gdy wosk jest już gotowy, w wybranym naczyniu umieszczamy knot, często sprzedawany w zestawie do robienia własnoręcznych dekoracji wraz z woskiem. Na końcu przelewamy stopiony wosk do formy i czekamy około 24 godzin, aż zastygnie. Nasza zapachowa świeczka będzie wówczas gotowa.

Jak ułatwić sobie pracę?

Przedstawiona instrukcja pokazuje, że odpowiedź na pytanie, jak zrobić świecę sojową, wcale nie jest skomplikowana. Aby było jeszcze prościej i przyjemniej, warto wykorzystać zestaw do robienia świec zapachowych, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne elementy, by zacząć, m.in. wosk, formy czy knoty. Niektóre marki oferują także kilka ciekawych dodatków do robienia oryginalnych wyglądających dekoracji. Należą do nich np. barwniki czy różnego rodzaju ozdoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl